Autorzy

  1. Stanisław Bereś, Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego, st.beres@dziennikarstwo.uni.wroc.pl

  2. Diethelm Blecking, Institut für Sport und Sportwissenschaft, Albert-Ludwigs-Universität Freiburg, blecking@aol.com

  3. Wojciech Browarny, Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, browarny@uni.wroc.pl

  4. Sylwia Dec-Pustelnik, Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego, decsylwia@gmail.com

  5. Andrzej Dębski, Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. W. Brandta Uniwersytetu Wrocławskiego, andrzej_debski@poczta.onet.pl

  6. Bartosz Dziewanowski-Stefańczyk, Centrum Badań Historycznych PAN w Berlinie, bartosz.dziewanowski@cbh.pan.pl

  7. Alfred Gall, Instytut Slawistyki Uniwersytetu im. Johannesa Gutenberga w Moguncji, agall@uni-mainz.de

  8. Katarzyna Gelles, Instytut Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego, kgelles@wp.pl

  9. Maria Gierlak, Katedra Filologii Germańskiej Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, gierlak@umk.pl

  10. Karoline Gil, Institut für Auslandsbeziehungen w Stuttgarcie, karoline.gil@sdpz.org

  11. Urszula Glensk, Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego, u.glensk@uni.wroc.pl

  12. Maciej Górny, Instytut Historii PAN, jmgorny@gmail.com

  13. Jacek Grębowiec, Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego, grebowiec@wp.pl

  14. Hanna Grzempa, Georg-Eckert-Institut für international Schulbuchforschung, Braunschweig, grzempa@gei.de

  15. Robert Grzeszczak, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, r.grzeszczak@wpia.uw.edu.pl

  16. Emilia Jaroszewska, Zakład Migracji i Stosunków Etnicznych, Uniwersytet Warszawski, jemmilia@hotmail.com

  17. Tytus Jaskułowski, Hannah-Arendt-Institut für Totalitarismusforschung, TU Dresden , jaskulowski@freenet.de

  18. Maria Kalczyńska, Politechnika Opolska, maria@atol.com.pl

  19. Jerzy Kałążny, Instytut Filologii Germańskiej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, jerkala@amu.edu.pl

  20. Andrzej Kałuża, Deutsches Polen Institut, Darmstadt, kaluza@dpi-da.de

  21. Anna Kochanowska-Nieborak, Instytut Filologii Germańskiej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, kochanow@amu.edu.pl

  22. Katarzyna Konarska, Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego, konarska.katarzyna@gmail.com

  23. Kornelia Kończal, European University Institute, Florence, kornelia.konczal@eui.eu

  24. Olena Komarnicka, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, lena_kotwicka@wp.pl

  25. Izabela Kowalczyk, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, izabela.kowalczyk@wsnhid.pl

  26. Barbara Kowalski, Instytut Slawistyki Uniwersytetu im. Johannesa Gutenberga w Moguncji, barbara.kowalski@wp.pl

  27. Arkadiusz Lewicki, Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego, alewicki8@o2.pl

  28. Monika Lipska, Punkt Informacji o Książce, germanistka, lipskam@wp.pl

  29. Maciej Mackiewicz, Instytut Filologii Germańskiej, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, maciej.mackiewicz@onet.eu

  30. Jędrzej Morawiecki, Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego, morawiecki@dziennikarze-wedrowni.org

  31. Sebastian Mrożek, Instytut Neofilologii, Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie, sebastian_mrozek@tlen.pl, smrozek@up.krakow.pl

  32. Elżbieta Opiłowska, Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. W. Brandta Uniwersytetu Wrocławskiego, opilowska@wbz.uni.wroc.pl

  33. Hubert Orłowski, Instytut Zachodni w Poznaniu, orlowhub@amu.edu.pl

  34. Ewa Płomińska-Krawiec, Instytut Filologii Germańskiej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, eplomkra@amu.edu.pl

  35. Agnieszka Pufelska, Historisches Institut, Universität Potsdam, pufelska@uni-potsdam.de

  36. Leszek Pułka, Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, Uniwersytet Wrocławski, leszek.pulka@wp.pl

  37. Ilona Rodzeń, Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. W. Brandta Uniwersytetu Wrocławskiego, ilonarodzen@wp.pl

  38. Maren Röger, Niemiecki Instytut Historyczny w Warszawie, roeger@dhi.waw.pl

  39. Agata Nörenberg, Fachbereich Geschichte und Soziologie, Universität Konstanz, agata.noerenberg@uni-konstanz.de

  40. Izabela Sellmer, Instytut Filologii Germańskiej, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, iksnns@amu.edu.pl

  41. Katrin Steffen, Nordost-Institut Lüneburg, Martin-Luther-Universität Halle-Wittenberg, k.steffen@ikgn.de

  42. Natasza Stelmaszyk, Germanistyka, Uniwersytet Siegen, natasza.stelmaszyk@googlemail.com

  43. Izabela Surynt, Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego, izabelasurynt@gmail.com

  44. Monika Sus, Katedra Politologii Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy Brandta, sus@wbz.uni.wroc.pl

  45. Katarzyna Śliwińska, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, sliwkat@amu.edu.pl

  46. Magdalena Telus, Universität des Saarlandes, m.telus@mx.uni-saarland.de

  47. Gregor Thum, Department of Germanics University of Washington, Seattle, gregor.thum@googlemail.com

  48. Robert Traba, Centrum Badań Historycznych PAN w Berlinie, traba@panberlin.de

  49. Joanna Trajman, Instytut Studiów Międzynarodowych, Uniwersytet Wrocławski, joanna.trajman@gmail.com

  50. Rudolf Urban, Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. W. Brandta Uniwersytetu Wrocławskiego, dziennikarz, r.urban@poczta.fm,

  51. Tobias Weger, Uniwersytet w Oldenburgu, tobias.weger@bkge.uni-oldenburg.de

  52. Dariusz Wojtaszyn, Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. W. Brandta Uniwersytetu Wrocławskiego, wojtaszyn@wbz.uni.wroc.pl

  53. Maria Wojtczak, Instytut Filologii Germańskiej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, mabwojt@amu.edu.pl

  54. Alois Woldan, Institut für Slawistik, Uniwersytet Wiedeński, alois.woldan@univie.ac.at

  55. Andrzej Zawada, Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego, azawada@uni.wroc.pl

  56. Mirosława Zielińska, Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. W. Brandta Uniwersytetu Wrocławskiego, mirziel@gmail.com

  57. Marek Zybura, Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. W. Brandta Uniwersytetu Wrocławskiego, marekzybura@poczta.onet.pl

  58. Paulina Żelazowska-Müller, ZUKUNFTINC. initiative.marktführer.hannover e.V., Hannover, paulina.zelazowska@gmx.de